Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Producent: PharmoVit

Czarny orzech ekstrakt 4:1 90 kapsułek PharmoVit Juglans nigra

suplement diety

Składniki: Ekstrakt suchy 4:1 z zielonych łupin orzecha czarnego (Juglans nigra), mikronizowane wytłoki jabłkowe, żelatynowa otoczka kapsułki

Nazwa składnika Zalecana maksymalna porcja dzienna 
(2 kapsułki)
Ekstrakt 4:1 z zielonych łupin orzecha czarnego (Juglans nigra) 400,00 mg
Mikronizowane wytłoki jabłkowe 
(w tym błonnik pokarmowy)
300,00 mg 
(204,00 mg)

2 kapsułki ekstraktu 4:1 to równowartość 1600 mg sproszkowanych zielonych łupin orzecha czarnego Juglans nigra 

Sposób użycia: Stosować 2 razy dziennie po 1 kapsułce. Maksymalna porcja dzienna to 2 kapsułki.

Przeciwwskazania: Uczulenie na którykolwiek ze składników.

Środki ostrożności: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt dla dorosłych. Kobiety karmiące i ciężarne powinny skonsultować się z lekarzem. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Przechowywanie: Chronić przed światłem. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Zawartość netto: 40,5g

Producent: PharmoVit, 223 Regent Street, W1B 2QD London, Wielka Brytania


Juglans nigra - czarny orzech - kilka słow o zastosowaniu tej rośliny


Orzech czarny jest używany fitoterapii od wielu lat. Zawartość składników aktywnych, m.in.: garbników, sprawia, że wykorzystywany jest jako środek wspomagający w schorzeniach bakteryjnych. Kora i liście orzecha czarnego wykazują działanie łagodzące, ściągające, tonizujące krew, jako środek przeciwwymiotny i łagodzący biegunki na tle bakteryjnym.
Czarny orzech uważany jest za bardzo skuteczny środek w przypadku kłopotów z trawieniem. Naturalnie przeczyszcza układ pokarmowy. W medycynie ludowej stosowany jest jako środek ułatwiający wydalenia robaków, pasożytów i szkodliwych patogenów z organizmu. Jego działanie przeciwpasożytnicze najbardziej spowodowane jest naturalną obecnością tanin, które zmieniając pH jelit mogą pomóc w zlikwidowaniu grzybów, pasożytów i innych patogenów. Ostatnie badania nad działaniem orzecha czarnego wykazały, że może być on użyteczny przy uszkodzeniach wątroby wynikających z działania toksyn środowiskowych.
Bibliografia: Ody, Penelope: The Complete Medicinal Herbal. 232 Madison Avenue, New York. Dorling Kindersley, Inc 2015.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166