Wysyłamy w ciągu: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Producent: Vitacorn

Olej z ostropestu tłoczony na zimno, nieoczyszczony 250ml Vitaconr

Olej ten uzyskuje się z nasion rośliny oleistej – Silybum Marianum, znanej od tysiącleci jako rośliny "odtruwającej", odbudowującej komórki wątroby, działającej ochronnie na miąższ wątroby i nerek; reguluje czynności trawienne, zapobiega wzdęciu, odbijaniu i blokuje krwawienia z jelita grubego oraz żylaków odbytu. Olej działa żółciotwórczo i żółciopędnie, zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych, ma właściwości przeciwzapalne, zapobiega trądzikowi i łuszczycy, polepsza wzrok, wzmacnia i uelastycznia naczynia włosowate układu krwiotwórczego, obniża i reguluje poziom cukru i cholesterolu w organiźmie. Stosowany zewnętrznie na trudno gojące się rany, egzemy, rumienie, alergie atopowe skóry – łagodzi objawy i wspomaga leczenie.

Skład oleju z ostropestu:
Nienasycone kwasy tłuszczowe:

  • jednonienasycone - kwas oleinowy ≈ 22 %
  • wielonienasycone - kwas linolowy ≈ 54 %
  • kwas linolenowy ≈ 0,3 %

Nasycone kwasy tłuszczowe:

  • kwas arachidowy ≈ 3,5 %
  • kwas stearynowy ≈ 5,2 %
  • kwas palmitynowy ≈ 8,5 %

Sposób użycia:
Olej można zużywać codziennie, na zimno, ok. 4-5 gramów (2 łyżeczki) jako dodatek do sałatek, surówek, kasz, jogurtów, sera, zup i sosów.
Przechowywać w temperaturze poniżej 20 °C, w zaciemnionym miejscu. Po otwarciu butelki, spożyć olej w ciągu 1 miesiąca. Olej z ostropestu stosowany wg zaleceń nie powoduje żadnych skutków ubocznych, może być stosowany w żywieniu (wg prac naukowo-badawczych).

Zawartość netto: Butelka zawiera 250ml oleju.

Producent: Vitacorn Sp. z o.o., ul. Kołłątaja 24, Poznań

Polecamy

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166