Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 9.00 PLN
Producent: Aura Herbals

Łupiny orzecha piorącego są 100% biologicznym, delikatnym dla tkanin środkiem piorącym do prania ręcznego oraz w pralce, niezależnie od temperatury prania. 

 Zawierają one  saponiny czyli  naturalny detergent o właściwościach myjących, odtłuszczających i oczyszczających. Ten ekologiczny środek piorący szczególnie nadaje się dla ludzi z chorobami skóry, np. łuszczycą oraz dla skóry ze skłonnościami do alergii oraz dla niemowląt.

Orzechy pochodzą z Indii i Nepalu, gdzie od wieków stosowane są jako naturalny środek piorący. Rosną na wysokich 15 metrowych drzewach Sapindus mukorossi.
Zbiory orzechów przypadają na miesiące: wrzesień i październik. Orzechy poddawane są suszeniu i rozłupywaniu. Po zgnieceniu orzecha, usuwa się środek i pakuje łupiny do worka. 
Łupinki orzecha zawierają w swoim składzie maksymalną zawartość substancji zwanej SAPONINĄ. Saponina jest środkiem powierzchniowo czynnym. Stanowi naturalny detergent, który pielęgnuje, myje, odtłuszcza i oczyszcza. 
Podczas kontaktu z wodą łupinki orzecha wydzielają naturalne mydło i w efekcie powstaje subtelny roztwór mydlany. Naturalne saponiny nie odbarwiają tkanin, dlatego kolory można mieszać, a ubrania nie zostają pofarbowane. Łupiny nadają się do prania każdego materiału, nawet bardzo delikatnej bawełny i jedwabiu. 

Niektóre zastosowania orzechów piorących:
PRANIE W PRALCE: 6 pokruszonych łupin wsypać do woreczka, dobrze zawiązać i wrzucić bezpośrednio do bębna z ubraniami. Prać w około 30oC – 90oC. Do białych tkanin najlepiej dodać 1,5 łyżki sody oczyszczonej, aby uzyskać śnieżnobiała barwę. Dla zapachu w przegródkę na płyn można wlać kilka kropelek olejku.
PRANIE RĘCZNE: 3- 4 pokruszone łupiny orzecha wsadzić do gorącej wody i trzymać przez około 15 minut. Po upływie czasu odczekać chwilkę do schłodzenia się wody i zacząć ręczne pranie. 
PIELĘGNACJA ZWIERZĄT: Orzechy są bardzo bezpieczne do pielęgnacji zwierząt domowych. Dzięki właściwościom insektobójczym przynoszą zwierzęciu ulgę i nie podrażniają sierści. 
MYCIE NACZYŃ W ZMYWARCE: 5-6 połówek orzechów włożyć do woreczka i położyć w zmywarce. Przy mocno tłustych naczyniach wskazane jest dodanie 50% używanego wcześniej środka. 
CZYSZCZENIE SREBRA I ZŁOTA: 2-3 połówki orzeszków luźno lub w woreczku namaczać przez 45 min w 150 ml gorącej wody. Następnie nasączone łupiny potrząsać do uzyskania piany. Naczynia i ozdoby można czyścić bezpośrednio łupinkami albo całym woreczkiem. Jeśli zabrudzenia są ciężko dostępne należy sporządzić wywar: 8 łupinek gotować w 100ml przez około 5 minut. Następnie ostudzić i wcisnąć połówkę cytryny. Gotowym wywarem przy pomocy szczoteczki do zębów można doczyścić biżuterię, sztućce i małe elementy. 
WYWAR DO SPRZATANIA: Gotowy roztwór z orzechów może służyć jako cudowny środek czyszczący. Nadaje się do każdego pomieszczenia: można nim sprzątnąć toaletę, umyć okna, podłogi i meble. Produkt można przechowywać maksymalnie 10 dni w chłodnym miejscu. 

Łupiny orzecha są bardzo wydajne i pełnowartościowe.
Pranie staje się ekonomiczne i oszczędne, bowiem tych samych orzechów można użyć około 4 razy. 
Z początku orzechy mają brunatno-brązową barwę, która staje się coraz jaśniejsza. 
Przy codziennym praniu kilogram orzechów wystarcza na około 5 miesięcy. 

Opakowanie zawiera 500g. 

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166