Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
Producent: Vivio

Ostropest plamisty ziarno 1kg Vivio


Ostropest plamisty pochodzi z rejonu morza środziemnego. W Polsce spotykany głównie jako roślina uprawna, ale występuje również w zdziczałych formach na nieużytkach i w ogrodach. Podobny do ostów. Osiąga do 2 metrów wysokości.

Ziarna ostropestu zawierają:

  • Sylimarynę (ok. 2-3%) – tak nazywany jest unikalny kompleks flawonolignanów składający się z sylibininy, izosylibiny, sylikrystyny, sylidianiny
  • Fitosterole (jak kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol)
  • Flawonoidy (kwercetyna, apigenina, luteolina, naringenina, eriodictiol taxifolina)
  • Olej (20-30%) zawierający takie kwasy jak linolowy, olejowy
  • Białka (25-30%)

Składniki:  100% ostropest ziarno

Sposób użycia: Dzienna porcja jaką możemy swobodnie przyjmować to 1-2 łyżeczki.

  • Napar z ostropestu:

Dwie łyżeczki, świeżo zmielonego ziarna zalewamy niewielką ilością przegotowanej wody. Odczekujemy następnie aż napar osiągnie temperaturę, która pozwoli swobodnie go wypić. Pozostały na dnie ostropest zaleca się zjeść.

  • Dodatek do jogurtu, musli, zup i innych potraw - ostropest nie ma wyrazistego smaku, dlatego może być dodawany do potraw słonych i słodkich.

Masa netto: 1kg

Producent: Radziowi Sp z o.o. Ul. Piotra Skargi 45 42-200 Częstochowa


Zawarta w ziarnach ostropestu sylimaryna jest silnym przeciwutleniaczem.

Ostropest stosuje się w rekonwalescencji po silnych uszkodzeniach wątroby oraz profilaktycznie i wspomagająco przy dysfukcjach wątroby, zaburzeniach czynności lub stanach zapalnych. Z nasion ostropestu można samodzielnie sporządzać wywary i nalewki lub po prostu spożywać nasiona jako dodatek do żywności bądź też na surowo, zapijając płynem. Wtedy najwygodniejsze będą mielone ziarna ostropestu.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166