Koszt wysyłki od: 9.00 PLN


Propolis BIO 30 pochodzi z Nowej Zelandii i posiada certyfikat potwierdzający zawartość minimum 30mg/1gram bioflawonoidów, które są odpowiedzialne za biologiczną aktywność propolisu.

Czym jest propolis?

Propolis, to substancja wytwarzana przez pszczoły z substancji smolistych i balsamicznych pączków niektórych drzew i krzewów oraz z żywicy. Wykorzystywany on jest przez pszczoły jako materiał uszczelniający i dezynfekujący ule, chroniący je przed bakteriami, zakażeniami, pleśniami i innymi mikroorganizmami. Ze względu na swoje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe, a także przeciwzapalne i poprawiające odporność, propolis wykorzystywany był w lecznictwie już przez starożytnych Greków. Zawiera ponad kilkaset biologicznie aktywnych związków chemicznych, których synergiczne działanie odpowiada za jego skuteczność w profilaktyce wielu schorzeń. Jednak skład chemiczny propolisu z różnych krajów jest inny.


Czym wyróżnia się propolis BIO 30?


Propolis BIO 30 pochodzi z Nowej Zelandii i posiada certyfikat potwierdzający zawartość minimum 30mg/1gram bioflawonoidów, czyli składników ochronnych roślin odpowiedzialnych za biologiczną aktywność propolisu. Propolis BIO 30 zawiera aż 70% flawonoidów, w porównaniu do innych propolisów, które zawierają zaledwie 10% tych związków.

Propolis BIO 30 wyróżnia się także spośród propolisów z innych krajów dużo wyższą zawartością CAPE – kawowego kwasu phenethyl ester, który został zidentyfikowany jako główny składnik odpowiedzialny za hamowanie rozwoju procesów nowotworowych. Dowiedziono, że CAPE blokuje procesy związane ze wzrostem komórek rakowych w kilku typach nowotworów. Propolis BIO 30 może być stosowany w przypadku takich chorób jak: rak trzustki, czerniak złośliwy, guzy mózgu, szpiczak mnogi, rak piersi, rak prostaty, rak okrężnicy, rak szyjki macicy, rak jajnika, nerwiakowłókniakowatości, opóźnienie umysłowe lub problemy w nauce, autyzm, zapalenia (astma, artretyzm), epilepsja, nadciśnienie, Choroba Alzheimera, choroba Huntingtona. Badania nad rakiem z wykorzystaniem propolisu BIO 30 prowadził profesor Hiroshi Maruta. Udowodnił jego działanie w leczeniu nerwiakowłókniakowatości, chorobie genetycznej związanej często z guzami mózgu, wzdłuż kręgosłupa i na skórze, na którą nie ma dostępnych leków.

Skład kapsułki: Sproszkowany propolis, lecytyna sojowa, d-alfa tokoferol (Witamina E), wosk pszczeli, uwodorniony olej rośliny, olej sojowy. Składniki kapsułki: żelatyna, gliceryna USP/BP, tlenek żelaza III, tlenek żelaza, woda destylowana. 

Zalecane przyjmowanie:  
4 kapsułki na dzień

Przeciwwskazania:  
Nie stosować u osób uczulonych na propolis, produkty pochodzenia pszczelego oraz na którykolwiek ze składników preparatu. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Opakowanie zawiera:
60 kapsułek.


Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166