Wysyłamy w ciągu: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 9.00 PLN
Producent: Dary Natury

Poziewnik był znany i stosowany już w starożytności. Pliniusz Starszy i Teofrast zalecali go w chorobach płucnych, a także na stłuczenia, opuchnięcia i rany. W średniowieczu i później ziele poziewnika było stosowane w leczeniu gruźlicy i chorób płucnych. W lecznictwie ludowym używane było jako środek krwiotwórczy, do irygacji przy upławach i zewnętrznie na trudno gojące się rany.
Odwary z ziela poziewnika zawierające rozpuszczalną krzemionkę wywierają korzystny wpływ na cały organizm. Jest ona wchłaniana w przewodzie pokarmowym, skąd przedostaje się do tkanek i organów. Uzupełnia ubytki w miejscach uszkodzonych, jak rany, blizny, ubytki skórne i ogniska gruźlicze. W moczu spełnia rolę koloidu ochronnego. Dzięki flawonoidom ziele poziewnika wykazuje również słabe działanie moczopędne, a dzięki garbnikom działanie ściągające i odkażające przewód pokarmowy. Z kolei saponiny zapewniają niewielkie właściwości wykrztuśne.
We współczesnym ziołolecznictwie ziele poziewnika głównie z powodu dużej zawartości rozpuszczalnej krzemionki znajduje zastosowanie jako środek pomocniczy (niezależnie od rutynowego postępowania, wskazanego przez lekarza) w leczeniu gruźlicy i bliznowaceniu ognisk chorobowych w płucach. Również w miażdżycy naczyń krwionośnych, kamicy nerkowej i w stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Także dla osób starszych i rekonwalescentów dla uzupełnienia mikroelementów. W połączeniu z innymi surowcami podobnie działającymi bywa stosowane ziele poziewnika jako lek moczopędny oraz jako środek wykrztuśny i łagodzący kaszel.
W homeopatii stosuje się ziele poziewnika w chorobach śledziony.

Zawartość:

Rozpuszczona w wodzie krzemionka, garbniki, flawonidy, kwas salicylowy, olejki eteryczne, saponiny.

Ilość: 50 g

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166