Wczytuję dane...

Kwasy tłuszczowe - z czym to się je?

Wielonienasycone i jednonienasycone kwasy tłuszczowe to specyficzna grupa tłuszczów, bez których nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować w prawidłowy sposób.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe to kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, z kolei jednonienasycone kwasy tłuszczowe to kwasy tłuszczowe omega-9. Każdy z nich odgrywa w naszym organizmie rolę bardzo ważną i ma istotny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Wszystkie te kwasy tłuszczowe łączy to, iż są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto też podkreślić, że nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie produkować takich kwasów tłuszczowych. Jedynym sposobem na to, by uchronić się przed ich niedoborem, jest odbpowiednia i zbilansowana dieta. W jakich produktach spożywczych możemy znaleźć większe ilości tak ważnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych omega? Wiadomo, że doskonałym ich źródłem są tłuste ryby morskie oraz oliwa z oliwek. Warto też sięgać po olej z ogórecznika oraz po olej z wiesiołka. Są to cenne składniki zdrowej diety, dzięki którym nasze codzienne menu stanie się nie tylko ciekawsze, ale i bardziej wartościowe.

Wielonienasycone i jednonienasycone kwasy tłuszczowe to ważny składnik prawidłowej diety. Pamiętajmy, że produkty spożywcze oraz suplementy diety, w których znajdują się takie właśnie kwasy, będą dla każdego z nas cennymi sojusznikami w walce o zdrowie oraz utrzymanie dobrej formy. Sięgajmy zatem po nie regularnie i cieszmy się zbawiennym wpływem kwasów tłuszczowych omega na nasz organizm. Dużą ofertę tego typu preparatów oferuje nasz sklep zielarski.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166