Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: CINTAMANI

Citrosept jest suplementem diety, którego głównym składnikiem jest ekstrakt z pestek, miąższu i białych części grejpfruta. Jest on koncentratem flawonoidów występujących naturalnie w owocach oraz witaminy C. Jako rozcieńczalnik (nośnik) zastosowano wodny roztwór gliceryny roślinnej.

Citrosept jest produktem otrzymywanym z pestek, miąższu i białych części grejpfruta Citrus Paradisi (w literaturze światowej przyjęła się jednak nazwa GSE, czyli ekstrakt z pestek grejpfruta). Zawiera on przede wszystkim bioflawonoidy i glikozydy w formie: naringiny oraz kilku białek.

Bioflawonoidy, nazywane niekiedy witaminą P, są związkami polifenolowymi szeroko rozpowszechnionymi w świecie roślin. Niektóre flawonoidy (zwłaszcza flawony, flawanony i flawanole) mają właściwości przeciwutleniające, wychwytują wolne rodniki tlenowe, wykazują działanie m.in. antyoksydacyjne.

Działają one synergistycznie (nawzajem wzmagają swoją aktywność) z witaminą C i chronią ją przed utlenianiem. Witamina C (czyli kwas askorbinowy) to organiczny związek chemiczny mający duże znaczenie dla organizmu człowieka. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w regeneracji zredukowanej formy witaminy E.

Glikozydy (naringina i białka) to związki chemiczne będące pochodnymi węglowodanów.  W odpowiednio wysokich ilościach wspomagają utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu.

Głównym aktywnym składnikiem Citroseptu są flawonoidy, zwane czasem bioflawonoidami czy związkami flawonowymi. Są one jednymi z najsilniejszych przeciwutleniaczy występujących w naturze. Do najlepiej zbadanych flawonoidów o naukowo potwierdzonym działaniu należą te zawarte w pestkach grejpfruta. Jak już wcześniej wspomniano, wykazują one synergizm (zjawisko wzajemnego wzmacniania działania) z witaminą C, która jest także przeciwutleniaczem.

Ekstrakt z grejpfruta zawarty w Citrosepcie łagodzi negatywne działanie wolnych rodników na organizm.

Oprócz tych właściwości flawonoidy zawarte w ekstrakcie z grejpfruta występującym w Citrosepcie regulują równowagę mikrobiologiczną organizmu.

Pojemność: 50ml

Przechowywanie: Ekstrakt z grejpfruta powinien być przechowywany w miejscu ciemnym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci. Preparat dobrze zamknięty i chroniony przed dostępem światła wykazuje okres przydatności 36 miesięcy od daty produkcji.

Ostrożność przy stosowaniu ekstraktu powinny zachować osoby:

  • uczulone na owoce cytrusowe - więcej w zakładce zastosowanie
  • zażywające leki nasercowe lub/i na nadciśnienie
  • zażywające leki zapobiegające odrzutom przeszczepów (odradzamy stosowanie ekstraktu)
  • przyjmujące leki w związku z chorobami wątroby
  • kobiety w ciąży (nie przeprowadzono badań nad wpływem ekstraktu na płód, należy zachować ostrożność)
  • chore na cukrzycę - poziom cukru we krwi może ulec nieznacznemu obniżeniu.

W powyższych przypadkach zaleca się konsultację z lekarzem.

Producent: CINTAMANI POLAND

 

 

 

 

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166