Wczytuję dane...
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN

Pu-erh to wspaniała herbata. W Chinach jest znana od dawna. Za poradą osobistych lekarzy pili ja cesarze chińscy zarówno ze względów leczniczych, jak i profilaktycznych. Po wielu badaniach zaakceptowana została również w Europie, gdzie doceniono jej szczególne właściwości wspomagające utratę nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz przywracaniu prawidłowego metabolizmu organizmu.

Pu-erh jest to herbata czerwona - częściowo fermentowana, w odróżnieniu od herbaty czarnej - fermentowanej i zielonej - niefermentowanej. Nazwa Pu-erh pochodzi od miejscowości Puer w prowincji Yunnan, dokąd zwożono herbatę na targ z górzystych upraw okolic Simao i Xishuangbanna. Właściwa herbata Pu-erh jest typowym produktem Yunnanu, gdzie rosną specjalne gatunki drzew herbacianych zwanych Qingmao - "Królewskie Drzewa". Herbata Pu-erh zyskuje swój niepowtarzalny smak i charakterystyczny aromat oraz  właściwości dzięki specjalnemu procesowi produkcji, stosowanemu od blisko dwóch tysięcy lat. W odróżnieniu od innych herbat, które powinny być świeże, Pu-erh musi leżakować w odpowiednich warunkach a jej proces produkcji nie może zostać skrócony. Jest to bardzo ważne, ponieważ w okresie dojrzewania liści powstają w nich charakterystyczne dla tej herbaty flawonoidy. Camelia sinensis - roślina, której liście używane są do produkcji herbat zawiera dużo rożnych związków:  takich jak garbniki, alkaloidy, flawonoidy, aminokwasy, pierwiastki śladowe (wapń, magnez, żelazo, cynk, mangan, miedź, selen) oraz witaminę E.


Flawonoidy wspomagają:

-uszczelnienie i wzmocnienie naczyń krwionośnych 

-zapobieganie krwawieniom oraz pomoc w leczniu miażdżycy

-poprawę krążenia krwi w naczyniach wieńcowych

-obniżanie ciśnienia,

-wykazują właściwości przeciwutleniające (stabilizatory procesów utleniania), a także odtruwające - wiążą i kompleksują metale i toksyny

Zawarte w herbacie Pu-erh związki wspomagają aktywację enzymów pokarmowych do wydzielania soków trawiennych oraz pobudzenie perystaltyki jelit. Wszystkie te właściwości wpływają na metabolizm tłuszczowy, zmniejszając ilość tłuszczu w tkance podskórnej.

opakowanie zawiera 125g herbaty pu-erh sprasowanej w kostkach (ok.40 kostek)

Wyprodukowano w Chinach dla: Meridian, ul. Mogilnicka 19, Grójec

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166