Wczytuję dane...
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Vivio

Glinka zielona 150g Vivio Francuska Montmorillonite

Francuska zielona glinka Montmorillonite to glinka, która odznacza się najsilniejszym działaniem wśród pozostałych glinek kosmetycznych. Posiada wysokie stężenie krzemu, cynku oraz tlenku glinu, które to mają działanie ujędrniające, regenerujące oraz oczyszczające.  Znajduje zastosowanie przede wszystkim w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.
Można używać  ją także jako surowiec do produkcji kremów, mleczek i toników. W kosmetykach powoduje efekt matowienia, absorbuje nadmierną produkcję łoju oraz wzbogaca krem w mikroelementy i sole mineralne.

Składniki: 100% glinka zielona Montmorillonite

Sposób użycia: Może być stosowana jako maska do twarzy i ciała, krem, tonik emulsyjny czy balsam.

Maska dla cery suchej, zmęczonej, zwiotczałej: Do około 2 łyżek glinki dodać ok. 1, 5 łyżki wybranego oleju, wymieszać i nałożyć bezpośrednio na skórę, zwilżać co jakiś czas. Po około 20 minutach zmyć ciepła wodą.

Maska dla cery tłustej, trądzikowej, skłonnej do wyprysków: Do około 2 łyżek glinki dodać ok. 1, 5 łyżki przegotowanej chłodnej wody, wymieszać i nałożyć bezpośrednio na skórę, zwilżać co jakiś czas. Po około 20 minutach zmyć ciepła wodą.

Kąpiel: Do wanny wsypać około 100 g glinki i zalać ciepła wodą. Tak przygotowaną kąpiel bierzemy przez ok. 20 minut. Można wzbogacić kąpiel algami, np. spiruliną, mieszając glinkę z wodorostami w proporcji 50/50.

Ważne: nie mieszać glinki w metalowych miseczkach ani metalowymi mieszadełkami, ponieważ w zetknięciu z metalami, traci cenne właściwości.

Kraj pochodzenia: Francja

Masa netto: 150g

Podmiot odpowiedzialny: Radziowi Sp z o.o. Ul. Piotra Skargi 45 42-200 Częstochowa


Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166