Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Ginseng Poland

Herbata imbirowo - miodowa instant 12 saszetek z imbirem Meridian

Herbata imbirowo-miodowa instant- herbata jest pakowana po 12 saszetek. Zawiera suchy wyciąg z korzenia imbiru Zingiber Officinale

Rekomendowany sposób użycia: 1 porcję (saszetkę) zalać 0,25 l - 0,5 l wrzątku lub ciepłej wody. Można według uznania wzbogacić napój sokiem z cytryny.

Składniki / 100g: ekstrakt z korzenia imbiru Zingiber Officinale 1,5g, cukier brązowy 95g, maltoza 3,1g, kwas L-askorbinowy 0,2g, miód 0,2g.

Masa netto: 216 g (12 saszetek po 18 g)

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu.

Dystrybucja: MERIDIAN, ul. Mogielnicka 19, 05-600 Grójec

Kraj pochodzenia: Chiny

*** koniec opisu produktu ***O imbirze pisze w swoich dziełach wybitny lekarz grecki Dioscurides w I wieku naszej ery. W tym czasie przewożony był do Europy w postaci świeżych kłączy konserwowanych w syropie. Jego właściwości dostrzegali wielcy uczeni i medycy starożytności, m.in.: Galen i Pliniusz Starszy. Medyczna szkoła w Salerno, słynna już w X wieku, uważana przez niektórych za pierwszy uniwersytet, nauczała, że aby być szczęśliwym i długo żyć, należy spożywać imbir. Mówiono:

"Jedz imbir, a będziesz kochał i będziesz kochany jak w dniach swojej młodości"

Zawsze podkreślano niezwykłe walory smakowe imbiru. Był on jednym z pierwszych tzw. "korzeni Wschodu". Cesarze rzymscy znani z niezwykle wybrednego podniebienia kazali sobie podawać na stół świeży imbir, przywożony w glinianych doniczkach.  Medycyna ludowa krajów Azji Wschodniej od wieków stosuje imbir jako naturalną przyprawę ułatwiającą trawienie, nadającą charakterystyczny ostry smak potrawom. Herbatka z imbiru doskonale rozgrzewa w zimowe  długie wieczory.

Imbir w medycynie ludowej krajów Azji Wschodniej od wieków stosuje się jako naturalny środek ułatwiający trawienie i łagodzący mdłości. Kłącza imbiru i wyizolowany z niego olejek pobudzają wydzielanie śliny i soku żołądkowego, działają rozkurczowo. Potwierdzono też wysoką skuteczność imbiru w łagodzeniu objawów choroby lokomocyjnej, wymiotów. Najprawdopodobniej jest to efekt miejscowego działania imbiru na przewód pokarmowy. Imbir jest również niezawodnym przyjacielem osób cierpiących na migrenę. Jego regularne stosowanie może nie tylko zmniejszyć częstość i intensywność ataków migreny, ale także złagodzić często towarzyszące im nudności.
Spożywanie imbiru w postaci świeżej lub kandyzowanej, herbatek, wyciągów wodnych, nalewek łagodzi nudności i zawroty głowy, może uśmierzać ból i zmniejszać stany zapalne związane z artretyzmem, łagodzić bóle mięśniowe, osłabiać objawy przeziębienia i grypy, zmniejszać wzdęcia.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166