Jagody acai berry - dietowy hit

Jagody acai zielarnia online

Jagody Acai – to nazwa, która coraz częściej pojawia się w mediach i na ustach dietetyków. Owoce acai w Polsce nadal są dość słabo znane, jednak w ostatnich latach wiedza o acai staje się coraz bardziej powszechna. Jagoda ta nazywana jest cudem odżywczym oraz trafiła na pierwsze miejsce w rankingu Ten Best Superfoods (10 najlepszych super-produktów odżywczych) Wszystko to zawdzięcza obecnym w jej miąższu substancjom.

Aktywne filtry:

-

Jagody Acai z wyglądu przypominają nasze rodzime czarne jagody, choć ich owoce są trochę większe. Nie rosną one jednak na krzaczkach, ale na drzewie z rodziny palm o nazwie Eutrepe Olereacea, występującym na obszarze Puszczy Amazońskiej. 

Od pewnego czasu mała, czarna jagoda Acai Berry podbija serca ludzi aktywnych fizycznie i umysłowo. Kilka lat temu media amerykańskie okrzynęły jagodę acai cudem odżywczym. Ta niepozorna jagoda trafiła na pierwsze miejsce w rankingu Ten Best Superfoods (10 najlepszych super-produktów odżywczych) Wszystko to zawdzięcza zawartym w jej miąższu substancjom. Posiada ona wszystkie potrzebne substancje do prawidłowego funkcjonowania organizmu: witaminy B1 , B2 , B3 , witaminę E , witaminę C , fosfor , wapń , potas , białko , dobre kwasy tłuszczowe takie jak Omega 6 , Omega 9 oraz enzymy. Ogromną rolę spełniają też phytonutrienty obecne w owocu.

Mają one działanie antyoksydacyjne: mogą mieć wpływ na poprawę stanu naczyń krwionośnych oraz obniżenie poziom cholesterolu. Przede wszystkim jednak sprzyjają obniżeniu ilości wolnych rodników oraz pomagają zmniejszyć negatywne skutki ich działania. Należy tu wspomnieć o ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity ) jest to naukowa metoda, która ustala całkowitą możliwość zneutralizowania wolnych rodników przez dany produkt spożywczy. Jednostką pomiaru jest Mikromol Troloequivalent pro Gramm (μmol TE /g ).
Im wyższa liczba, tym większa neutralizacja wolnych rodników. Acai ma 1027 ORAC, jest to wynik bardzo dobry. Tylko niektóre przyprawy takie jak:oregano, cynamon i goździki wykazuję więcej ORAC. Są one jednak rzadko spożywane w większej ilości. Co ciekawe, aby osiągnąć 7.000 ORAC wg amerykańskiej FDA wystarczy aby zneutralizować wolne rodniki należy spożyć 6,8g ACAI. Bardzo silnym antyutleniaczem, również obecnym w miąższu acai berry jest kwas elagowy. Kwas elagowy ma zdolność hamowania mutacji komórek DNA.

Uważa się również, że jagody acai są korzystne w kuracjach odmładzających oraz mających na celu polepszenie kondycji układu krążenia i przyspieszeniu metabolizmu tłuszczów tzn. w kuracjach odchudzających. Spora zawartość błonnika w jagodach acai może wpływać pozytywnie na pracę układu trawiennego i wydalniczego. W relacjach osób zażywających acai pojawia się również wzmianka o odczuciu zwiększonej energii i pobudzenia. W naszym sklepie zielarskim dostępne są jagody acai w różnych opakowaniach i w różnej formie. Suszone, sproszkowane jagody mamy w opakowaniach po 0,5 kilograma. Są również dostępne preparaty w kapsułkach z acai berry np. Acai Antioxidant z jagodą acai i antyoksydantami lub Acai 3200 firmy Aliness. Na półkach sklepu PodarujZdrowie znajdziemy też sok z acai.


W naszym sklepie zielarskim znajdziesz szereg produktów z południowo-amerykańskich jagód acai.