Wczytuję dane...
Wysyłamy w ciągu: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: FarmVit

Jemioła ziele 50g Farmvit - zioła za zaparzania

 

Składniki: 100% ziele jemioły

Proponowany sposób użycia: Zalać wrzącą wodą i zaparzać pod przykryciem przez 10 minut. Po ostudzeniu wypić. 

Przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Masa netto: 50g

Kraj pochodzenia surowca: Polska

Producent: FarmVit ul. Okulickiego 133D, Szczecin

(koniec opisu produktu)


Ziele jemioły (Herba Visci) to młode gałązki z liśćmi jemioły pospolitej. W surowcu występują: aminy (tyramina, cholina, histamina), triterpeny, fitosterole, fenolokwasy, lignany, flawonoidy (metylowe estry kwercetyny), peptydy, alkohole cukrowe, polisacharydy oraz lektyny MLI (wiskumina).

Wyciągi wodne i alkoholowe z Herba Visci stosowane są jako mające obniżyć ciśnienie krwi wskutek rozszerzenia naczyń krwionośnych. Wyciągi z ziela jemioły wykazują także działanie moczopędne. Z owoców jemioły wyizolowano glikoproteiny (lektyny), jednak zaniechano badań nad tymi związkami z powodu ich wysokiej toksyczności (jemioła jest zaliczana do roślin silnie działających, a nawet trujących i jeśli jest podawana w zbyt dużych dawkach preparatów otrzymywanych zwłaszcza z owoców – wywołuje zatrucie objawiające się wymiotami, biegunką, drgawkami i majaczeniem).

We współczesnej fitoterapii ziele jemioły bez owoców, stosuje się w chorobie nadciśnieniowej, głównie u osób w podeszłym wieku, w zmianach miażdżycowych, zaburzeniach krążenia mózgowego, dużych wahaniach ciśnienia krwi, w nadciśnieniu pochodzenia nerwowego i w dolegliwościach okresu przekwitania. 

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166