Wczytuję dane...
Wysyłamy w ciągu: 72 godzin
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: FarmVit

Liść mącznicy - Folium Uvae ursi - 50g Farmvit - herbata z liścia mącznicy

Przetwory z liści mącznicy są stosowane w zakażeniach bakteryjnych dróg moczowych, wspomagająco w przewlekłym zapaleniui pęcherza moczowego. Mogą być również stosowane w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych.

Sposób użycia:

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: pół łyżeczki produktu (ok. 1g) zalać 1 filiżanką letniej wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniiu przez okres 5 min. Odstawić na 10 minut, przecedzić i ostudzić. Świeży i ciepły odwar pić 1-2 razy dziennie. Nie stosować dłużej niż 7 dni.

Składniki: 100% liścia mącznicy

Pzechowywanie: Przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Zawartość netto: 50g

Kraj pochodzenia: Polska

Producent: Farm Vit, ul. Gen. L. Okulickiego 133d, 71-040 Szczecin


Liść mącznicy lekarskiejFolium Uvae ursi (niedźwiedzie uszko, chrościna, niedźwiedzina, niedźwiedzie grono) zbierane jest z gatunku Arctostaphylos uva-ursi (Linné) Sprengler (Arbutus uva ursi Linné), z rodziny wrzosowatych – Ericaceae. Dawna nazwa łacińska mącznicy to Arbutus uva ursi L. Mącznica obok wilżyny, połonicznika, ortosyfonu, wilżyny, rdestów, liści borówki, stanowi jedno z najważniejszych i efektywniejszych ziół stosowanych w zakażeniach układu moczowego. Liście tej krzewinki zbiera się od maja do lipca. Smak liści jest gorzkawo-cierpki.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166