Wczytuję dane...
Standardy jakościowe dla miodów manuka

Miody manuka - jakość kontrolowana od ula

Producent miodów manuka z Nowej Zelandii - firma Manuka Health New Zealand - prowadzi regularny nadzór nad procesami wytwarzania miodu manuka. Proces kontroli produkcji zaczyna się już od momentu zbioru pyłków kwiatowych przez pszczoły, a kończy na badaniu satysfakcji Klienta. Manuka Health New Zealand ma wieloletnie doświadczenie w produkcji i certyfikacji miodów manuka. Wprowadziła pionierskie wśród producentów nowozelandzkich miodów oznaczenia stężenia methylglyoxalu w miodzie. Zanim to się stało producenci stosowali inne, nie tak precyzyjne, oznaczenia aktywności miodów manuka. Swoim pionierskim posunięciem producent ten doprowadził do wyznaczenia nowego, honorowanego odtąd na całym świecie, standardu oznaczania aktywności miodów manuka. Dzięki temu np. trzymając w ręce słoik z etykietą Miód manuka MGO™ 550+ wiemy, że miód ten zawiera minimum 550mg methylglyoxalu na kilogram masy własnej i wiemy, że będzie to miód o dużej aktywności, bo właśnie methylglyoxal jest substancją, którą uważa się za główny sklasyfikowany czynnik decydujący o walorach miodu manuka. MGO™ jest zarejstrowanym znakiem towarowym tego producenta.
Miód Manuka MGO™ zaliczany jest do miodów surowych. Znaczy to, że miód ten zachowuje maksymalną ilość pierwotnych składników. Jest to możliwe za sprawą wyjątkowej dbałości producenta o dochowanie wymogów technologicznym, między innymi o to, by temperatura w ciągu całego procesu przetwarzania miodu utrzymywała się na poziomie temperatury panującej w ulu, czyli 37 – 40 °C. Przegrzanie miodów doprowadziłoby do częściowej utraty naturalnie występujących w miodzie manuka substancji decydujących o jego własnościach. Praktyka technologiczna w Manuka Health New Zealand pozwala na utrzymanie ilości bioaktywnych składników zamykanych w pojedynczym słoiku na takim samym poziomie jak tuż po wyjęciu miodu z ula.

Oryginalny miód manuka w naszym sklepie

Poza badaniami, które wykonuje producent, aby mieć pewność co do jakości produkowanego miodu istotne są również warunki dystrybucji miodu. Dlatego również importer miodu w Polsce oraz Państwowe Służby Sanitarne oraz laboratoria kontrolne prowadzą stałe kontrole każdej partii towaru trafiającego do Polski z Nowej Zelandii. Słoiki z miodem manuka, które znajdą Państwo w naszym sklepie zielarskim zostały poddane takiej właśnie kontroli. Obecne na półkach naszego sklepu miody manuka MGO™ są w 100% produktami naturalnymi, nie zawierającymi dodatkowym składników i domieszek innych miodów.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166