Wczytuję dane...
Wysyłamy w ciągu: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Karpacki Miś

Naturalne miody pszczele z pasieki Karpacki Miś (zlokalizowanej w Stróżach pod Nowym Sączem) są obecne w naszej ofercie od pięciu lat. W tym okresie spotkaliśmy się z wieloma bardzo pochlebnymi opiniami o produktach pszczelich pasieki Karpacki Miś. Klienci w szczególności zachwalają wysoką jakość miodów z tej pasieki. Dzięki wybitnej jakości produkty Karpacki Miś zyskały u nas wielu stałych, powracających konsumentów świadomych, że w trosce o zdrowie nie opłaca się stosować półśrodków w postaci miodów sztucznych, mieszanych lub pochodzących z masowych produkcji przemysłowych. Najlepszy jest produkt "prosto od pszczoły".

Nie bez znaczenia jest też lokalizacja pasieki. Stróże, gdzie jest znajduje się Karpacki Miś, zlokalizowane są w jednaj z dolin Beskidu Nowosądeckiego. Okoliczne tereny są bujnie porośnięte lasami oraz zróżnicowaną roślinnością z bogactwem kwiatów, typowym dla obszarów nie skażonych działalnością gospodarczą człowieka. Dzięki temu, że pyłek zbierany przez pszczoły pochodzi ze środowiska ekologicznie czystego smak i jakość miodów Karpacki Miś wyróżnia się na tle innych produkcji.

 

W stanie płynnym miód rzepakowy ma zabarwienie jasno-żółte z lekkim odcieniem zielonkawym. Krystalizuje bardzo szybko w ciągu kilku dni po odebraniu go pszczołom - tak jak wszystkie miody z roślin krzyżowych. Należy dodać, że miód rzepakowy krystalizuje również w plastrach, toteż powinno się go odwirowywać bezpośrednio po dojrzeniu, a jeżeli trwa pożytek umożliwić pszczołom zebranie miodu najświeższego lub nektaru. Powodem szybkiego krystalizowania miodu rzepakowego jest obecność w miodzie bardzo dużej ilości glukozy. Po skrystalizowaniu miód rzepakowy ma konsystencję smalcowatą i zabarwienie szaro - białe lub lekko żółtawe. Zapach zarówno patoki (miodu płynnego) jak i krupca skrystalizowanego trzymanych w szczelnie zamkniętym naczyniu, wyraźnie przypomina woń kwiatów rzepaku i jest raczej nieprzyjemny-duszący. Z czasem w wyniku ulatniania się olejków eterycznych woń ta nieco słabnie. Dodatek choć niewielkiej ilości miodu rzepakowego do miodów każdego rodzaju zmienia ich smak i jest wyczuwalny zapach rzepaku. Miód rzepakowy prawie całkowicie pozbawiony jest soli mineralnych. Posiada unikalną kompozycję składników oraz olejków eterycznych co nadaje temu miodowi wyjątkowych cech.

Miód rzepakowy polecany przy:

  • schorzeniach układu pokarmowego, wątroby i nerek
  • schorzeniach układu krwionośnego

Miód pszczeli ulega nataralnej krystalizacji, co świadczy o jego wysokiej jakości. Ponowne podgrzanie miodu do temperatury 42 stopni Celsjusza (nie wyższej) przywróci mu postać płynną i nie spowoduje utraty jego cennych właściwości.

 

Stosowanie: rozpuścić łyżkę miodu w 1/2 szklanki przegotowanej letniej wody i odstawić na 10-12 godzin. Pić małymi łykami na czczo rano.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość i nietolerancja za strony przewodu pokarmowego, ostra alergia, cukrzyca.

Pojemność: 0,4 kg i 1,2 kg (do wyboru opcjach powyżej)

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166