Oryginalny miód manuka MGO importowany z Nowej Zelandii

Miody producenta Manuka Health - sklep

Miody manuka dostępne w naszym sklepie zielarskim to oryginalne miody importowane z Nowej Zelandii. Od lat zaopatrujemy się w miody jednego, sprawdzonego producenta - firmy Manuka Health New Zealand z siedzibą w Auckland w Nowej Zelandii. Gama miodów marki Manuka Health obejmuje miody zróżnicowane pod kątem zawartości methylglyoxalu w masie własnej. W zależności od zawartości tej substancji miód ma oznaczenie MGO 100, MGO 250, MGO 400 i MGO 550+. Oznaczenie MGO 100+ mówi nam, że miód zawiera co najmniej 100 mg methylglyoxacu na kilogram miodu. Wyższa liczba oznaczenie analogicznie oznacza wyższe stężenie methylgyoxalu. Wszystkie stężenia miodów są konfekcjonowane w słoikach o pojemności 250g i 500g. Dostawy świeżych partii produktów miewamy co miesiąc, więc daty przydatności do spożycia dostępnych u nas miodów manukazawsze długie. Produkty są magazynowane z dochowaniem szczególnych warunków przewidzianych dla tego typu asortymentu. Nasz magazyn podlega systematycznej kontroli Inspektoratu Farmaceutycznego oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zamówiony przez Państwa miód manuka pakujemy z największą starannością, dbając o to, by był dobrze zabezpieczone i dotarł do Państwa jak najszybciej.

Aktywne filtry:

-

 

Zastosowanie miodu manuka

Miody manuka występują na rynku głównie jako produkty spożywcze. Często miód manuka lub pyłek z kwiatów krzewu manuka używany bywa jako składnik suplementów diety przeznaczonych do diet mających zwiększyć odporność. Miody manuka bardzo dobrze sprawdzają się też w opatrunkach na trudno gojące się rany. W aptekach są dostępne gotowe opatrunki z miodem manuka, choc równie dobrze można zrobić samodzielnie używając gazy jałowej i któregoś z mocniejszych miodów manuka tzn. o wyższym oznaczeniu MGO np. MGO 400 lub MGO 500.

Miód manuka - które stężenie MGO wybrać?


Miód Manuka 400 i miód manuka 550 to miody zawierające najwyższe dostępne w sprzedaży stężenie naturalnego methylglyoxalu. Zawartość methylglyoxalu jest wskazywana przez oznaczenie MGO. Certyfikat MGO miodu manuka MGO 400+ oznacza, że kilogram miodu zawiera co najmniej 400 mg methylglyoxalu. Analogicznie dla innych oznaczeń. Methylglyoxal, jak wykazały badania naukowe, występuje w istotnych ilościach tylko w niektórych miodach manuka i jest odpowiedzialny za trwałe i unikatowe właściwości charakterystyczne dla tego miodu. Jeśli chcemy jedynie spróbować miodu manuka najlepiej wybrać najniższe stężenie miodu MGO 100+. Wybór ten podytkowany jest ceną. Jest to najtańszy miód manuka. Miody o wyższym oznaczeniu MGO mają odpowiednio wyższą cenę. Miody manuka MGO 400 są używane np. w gotowych, dostępnych w aptekach opatrunkach.

Niezależnie od stężenia oznaczanego sygnaturą MGO każdy słoik miodu jest oryginalny, importowany z Nowej Zelandii od producenta Manuka Health New Zealand.

Miód manuka - cena

Cena miodów manuka nie należy niestety do najniższych. Jest to produkt, który powstaje w jednym rejonie świata - w Nowej Zelandii i na terenach sąsiadujących. Obszar porośnięty krzewami manuka, a co za tym idzie ilość surowca, z którego powstaje miód, jest mocno ograniczona. Krzew manuka (Leptospermum scoparium) to krzew z rodziny mirtowanych występujący na terenie Nowej Zelandii. Najliczniejsza populacja krzewów tego gatunku występuje na suchym wschodnim wybrzeżu obu wysp Nowej Zelandii. Często są to tereny dzikie i trudno dostępne, oddalone od cywilizacji. Okres kwitnienia krzewów manuka wynosi zaledwie około sześciu tygodni w ciągu roku. Tylko w tym czasie pszczoły mogą zbierać nektar, z którego wytwarzają gatunkowy miód manuka. To sprawia, że pozyskanie tego szczególnego gatunku miodu nie jest łatwe. Miód manuka, ze względu na swoje unikalne właściwości, cieszy się powodzeniem na całym świecie. Ilość surowca dostępnego na terenie Nowej Zelandii jest niewystarczająca, aby zaspokoić potrzeby wszstkich rynków. Te czynniki, zestawione ze sobą, sprawiają że ceny miodów manuka są wysokie i dodatkowo mogą ulegać sezonowym wahaniom (np. z powodów nieurodzajnych zbiorów).

Gdzie kupić miód manuka i dlaczego w naszym sklepie?

Zważywszy na wysokie ceny miodów manuka oferujemy Klientom internetowego sklepu zielarskiego PodarujZdrowie darmową dostawę dla miodów, których cena jednostkowa przekracza kwotę 250 zł (przy przesyłkach pobraniowych doliczamy jedynie koszt pobrania). Dbamy również o to, by sprzedawane przez nas miody były świeże, starannie spakowane i należycie zabezpieczone na czas podróży paczką kurierską lub pocztową. Dajemy gwarancję dotarcia zamówionego miodu manuka pod wskazany w zamówieniu adres. Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić miód manuka, to nasze sklepy w Tychach i Katowicach służą pomocą w tym zakresie. Jeśli składasz zamówienie przez internet lub telefonicznie wiedz, że paczki wysyłamy codziennie w dni robocze. Każda wysyłana przez nas przesyłka jest starannie zabezpieczona na czas transportu. Zakupiony u nas miód będzie starannie zapakowany (używamy folii bombelkowych i wypełniaczy styropianowych oraz solidnych kartonów. Miód kupiony w naszym sklepie dotrze w nienaruszonym stanie w każdy koniec Polski. Wysyłamy też paczki do większości krajów Unii Europejskiej.  Miody manuka są cały czas dostępne na naszym sklepie, a przesyłki nadajemy codziennie w dni robocze.

 Kategorie MGO miodów manuka