Wczytuję dane...

Kości i stawy

Tu znajdziesz szereg preparatów właściwych do stosowania w przypadku problemów ze stawami oraz wspomagających w problemach z układem kostnym. Spośród preparatów na stawy możemy wyróżnić zarówno maści na stawy i żele polecane do stosowania zewnętrznego, jak i również preparaty do stosowania wewnętrznego w kapsułkach,  tabletkach oraz sproszkowane preparaty (np. MSM siarka organiczna), które mogą być z powodzeniem włączone do codziennej diety. Ciekawym surowcem jest ekstrakt z nowozelandzkiej małży zielonej. Zielona małża to inaczej omułek zielonowargowy - łac. Perna canaliculus. Omułek zielonowargowy jest gatunkiem skorupiaka występującym tylko na wybrzeżu Nowej Zelandii. Jest gatunkiem równie charakterystycznym dla Nowej Zelandii co miód manuka. Wyciąg z tego małża zawiera substancje wykazujące działanie przeciwzapalne oraz sprzyjające regeneracji i odbudowie mazi stawowej. Małżą od wieków jest obecna w standardowym jadłospisie Maorysów - rdzennych mieszkańców Nowej Zalandii (ojczyzny miodów manuka). Na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku małże te zostały przebadane przez lokalnych naukowców pod kątem możliwych zastosowań.

sprawne stawy w podeszłym wieku

Okazało się, że mięso omułka zielonowargowego może być źródłem cennych substancji odżywczych. Między innymi glikozaminoglikanów wykazujących działanie przecizapalne i pozytywnie wływających na kondycję stawów. Glikozaminoglikany obecne w wyciągach z omułka zielonowargowego to tzw. polisacharydy zbudowane z aminocukru i kwasu uronowego. Dostrzeżono, że polisacharydy te oprócz właściwości przeciwzapalnych mają również zdolność do wiązania wody i wspierają funkcje kolagenu i elastyny, które odpowiadają między innymi za sprężystość łękotki. Gdy dochodzi do niedoboru glikozaminoglikanów funkcje chrząstki mogą zostać upośledzone. Chrząstka przestaje działać jak amortyzator chroniący stawy przez przeciążeniami. W takim przypadku korzystna może być suplementacja substancjami bogatymi w te polisacharydy jak np. ekstakty z omułka zielonowargowego. Wyciągi z małży nowozelandzkiej zawierają również kwas krzemowy odgrywającego istotną rolę w procesach regeneracji komórek oraz kompleks witamin A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D1, D3 oraz E. Znajdziemy w nim również minerały takie jak: wapń, potas, żelazo, selen, fosfor, sód oraz fosfolipidy i sterole. Wyciągi z omułka dostępne są również we wszelkiego rodzaju mazidłach, jak np. balsam z omułka niemieckiego producenta Sanct Bernhard. Maści z wyciągami z omułka mogą być stosowane przez osoby cierpiące na zwyrodnienie stawów lub reumatoidalne zapalenie stawów. Mogą też okazać się pomocne dla osób borykających się z uporczywymi bólami bleców i kręgosłupa.
Na tej półce naszego sklepu znajdą Państwo również preparaty zawiarające kolagen. Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej. Białko to ma strukturę bardzo odporną na rozciąganie i jest jednym z głównych składników budulcowych ścięgien. Jest też odpowiedzialne za elastyczność skóry. Postępujący wraz z wiekiem ubytek kolagenu w skórze sprawia, że nabywamy zmarszczek. Kolagen stosuje się często w kosmetykach, w szczególności w kremach przeciwzmarszczkowych i maściach. Jest również dostępny w kapsułkach - patrz preparat Kolagenum oraz w formie sproszkowanej.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

    Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

    tel. 513-088-166