Sok z noni importowany z Polinezji Francuskiej (tahitian)

Aktywne filtry:

-

Noni (łac. Morinda Citrifolia) - roślina o intrygujących właściwościach

Morinda citrifolia czyli morwa indyjska, popularnie znana jako noni jest cenionym źródłem surowców tradycyjnej medycyny ludowej w Polinezji Francuskiej. Od setek lat wykorzystywano różne części tej rośliny. Źródła pisane mówią o wykorzystaniu korzeni, nasion,  liści i oczywiście owoców noni, z których tłoczony jest ceniony na całym świecie sok. Wobec bogactwa ciekawych informacji czerpanych z przekazów ustnych i źródeł pisanych traktujących o szerokim potencjale zastosowań gatunku Morinda citrifolia w medycynie ludowej roślina ta stała się obiektem zainteresowań współczesnej medycyny akademickiej. Badania nad noni i potencjalnym wykorzystaniu terapeutycznym zawartych w surowcach z morwy indyjskiej substancji prowadziło kilka ośrodków naukowych rozsianych po całym świecie. Jednym z pierwszych był Instytut Medyczny Uniwersytetu Hawajów oraz Narodowy Instytut Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej z USA. Ciekawe wyniki badań na temat opublikował również Instytut Nauk Medycznych Chińskiej Akademii Nauk w piśmie naukowym Acta Pharmacologica Sinica z 2002 roku (link tutaj). Również Uniwersytet Hawajów udostępnia publikacje na temat Morinda Citrifolia na swoich stronach internetowych (publikacje w języku angielskim).
Wracając do Polinezyjczyków - właściwości rośliny oraz jej powszechność na wyspach Polinezji Francuskiej sprawiły, że noni stanowi stały element diety tamtejszej ludności. W innych częściach świata najpopularniejszym przetworem z Morinda Citrifolia jest sok tłoczony z owoców noni. Sławę zyskał za sprawą amerykańskiej firmy Morinda, która jako pierwsza "na nowo odkryła" drzemiący w noni potencjał i spopularyzowała sok z noni właściwie na całym świecie udostępniając go konsumentów z większości krajów. Później powstało jeszcze kilku cenionych producentów zajmujących się przetwórstwem noni - wśród nich Tahiti Naturel, którego produkty są dostępne między innymi w USA, we Francji, Rosji i w Polsce.

Owoce noni z których jest tłoczony sok noni

Przetwory z owoców noni, w tym sok noni mają szerokie zastosowanie w profilaktyce zdrowotnej mieszkańców Polinezji Francuskiej. Polecamy suszone owoce noni oraz sok noni Tahiti Naturel wyciskany ze świeżych owoców bezpośrednio przy plantacjach Tahiti, certyfikowany przez EcoCert France - 100% sok z noni z pierwszego tłoczenia, bez konserwantów, bez dodatków smakowych lub innych, produkt BIO-certyfikowany (wyrób rolnictwa ekologicznego na Tahiti). Sok noni tego producenta jest obecny w naszej ofercie od 2010 roku. Przez te kilka lat szerokie grono Klientów miało okazję przekonać się o wysokiej jakości tego produktu. Sok jest tłoczony z dojrzałych owoców Morinda Citrifolia, a następnie poddany specjalnej filtracji oraz pasteryzacji niskotemperaturowej. Oba te procesy pozwalają zachować w soku naturalną gamę mikroelementów, tak ważnych dla jego właściwości. Bardzo liczne grono wiernych Klientów kupuje sok noni Tahiti Naturel powtórnie, podkreślając że takiego soku noni, jak ten nie ma w żadnych sklepach i aptekach. Od wielu lat współpracujemy bezpośrednio z producentem Tahiti Naturel. Dostawy otrzymujemy na nasz magazyn prosto z magazynów producenta. W naszym sklepie zielarskim zawsze znajdziesz sok noni ze świeżej dostawy z długimi datami ważności, przechowywany w warunkach właściwych dla produktów farmaceutycznych.

Sok noni można kupić w sklepie zielarskim


Sok można odebrać osobiście w naszym sklepie zielarskim w Katowicach. Dla osób korzystających ze stałych kuracji oferujemy pakiety, w których pojedyncza butelka noni kosztuje mniej (niższa cena za butelkę noni).