Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: BioMika

100% Naturalny Olejek Mięta Pieprzowa 

Naturalny olejek uzyskiwany z liści, młodych pędów i kwiatów mięty pieprzowej w procesie destylacji parą wodną. Jego silny zapach działa pobudzająco na organizm. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne i odświeżające. Wiele właściwości olejku wynika z obecności mentolu, który działa na receptory zimna w skórze, wywierając uczucie chłodu. Pomocny przy dolegliwościach reumatycznych.

Olejek jest szeroko stosowany pomocniczo przy problemach dotyczących dróg oddechowych i układu trawiennego.  Używany w inhalacjach , doskonale działa w przypadku kataru ułatwiając oddychanie oraz jako środek wykrztuśny w przypadku zaziębienia i kaszlu. W masażu olejek jest stosowany przy problemach gastrycznych. Pobudza system trawienny, pomaga przy niestrawnościach i mdłości, a także łagodzi skurcze i kolkę brzuszną. Olejek poprawia samopoczucie, odświeża umysł i ciało, dodaje pewności siebie oraz pomaga skupić się. Odstrasza większość owadów. Zwiększa odporność organizmu. Z badań wynika, że olejek miętowy wykazuje dziąłanie antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzakaźne, przeciwbólowe. Może działać łagodząco na objawy przeziębienia, kaszel, katar oraz infekcje górnych dróg oddechowych.

Sposób użycia:

  • inhalacje przy przeziębieniach i grypie

  • kąpiel aromaterapeutyczna z udziałem olejku miętowego działa rozgrzewająco i antyreumatycznie oraz korzystnie wpływa na układ oddechowy. 

  • kompresy na czoło przy bólach głowy

  • parówka (oczyszczanie skóry trądzikowej)

  • masaż rozgrzewający w własnym zakresie (bardzo mała ilość rozcieńczona w olejach bazowych

SKŁAD (INCI): Mentha Pipereta 

Objętość netto:  10 ml 

Kraj pochodzenia:  Indie

Producent : BIOMIKA Sp z o.o.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166