Wczytuję dane...
Wysyłamy w ciągu: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Oleofarm

Olej z pestek dyni firmy oleofarm to olej zimnotłoczony dzięki czemu zachowuje smak, zapach i kolor charakterystyczny dla pestek dyni.

Wskazania i właściwości:

Pestki dyni są źródłem oleju roślinnego o ciemnej zielono – brązowej barwie, orzechowym zapachu i smaku. 
Olej z pestek dyni  tłoczony na zimno to cenne źródło pierwiastków (fosforu, potasu, wapnia),  zawiera również: fitosterole, phytosterinen, skwalen, cucurbitasteroloraz kwasy omega-6 i 9

Phytosterinen zalecany jest w zapobieganiu oraz w profilaktyce  przerostu gruczołu krokowego. Stymuluje funkcję gruczołu i zapobiega jego zakłóceniom. Ponadto działa korzystnie w schorzeniach przewodów moczowych i pęcherza moczowego. 
Podobny wpływ ma citrulin - wspomaga on tworzenie substancji moczowych.
Skwalen spowolnia zmiany starcze zachodzące w skórze wywołane promieniowaniem ultrafioletowym. Ponadto jest pomocny w regulacji poziomu cholesterolu we krwi, usuwa wszelkie trucizny z organizmu, jest nieodzowny w tworzeniu hormonów płciowych organizmie oraz kwasów żółciowych.Olej z pestek dyni pomaga w zwalczaniu pasożytów ze względu na zawartość cucurbitasterolu,

Stosowanie:
Podawać bezpośrednio na łyżeczce lub stosować jako dodatek do surówek z kiszonej kapusty, sałatek, dipów, sosów, past serowych.

UWAGA:
Może wytrącić się naturalny osad
Stosować wyłącznie na zimno – nie podgrzewać i nie smażyć na nim potraw!

Przechowywanie:
W temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu, nie trzeba przechowywać w lodówce.

Opakowanie: butelka szklana , 250 ml oleju z pestek dyni

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166