Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN

Aronia jest doskonałym źródłem antocyjanów i katechin.

Antocyjany aroniowe są pomocne w opóźnianiu procesów starzenia, ułatwianiu przemiany materii, regulujacji gospodarki tłuszczowej organizmu oraz usuwaniu metali ciężkich.

Aronia łączy właściwości wina czerwonego i zielonej herbaty.

Aronia jest

  • bogatym źródłem witaminy P.

Usuwa wolne rodniki i zapobiega tworzeniu się nowych. Wolne rodniki powodują uszkodzenia białek, lipidów oraz DNA prowadząc do mutacji nowotworowych.

  • Ponadto zawierają witaminy: C,B2, B6, B9, E i prowitaminę A,PP
  • mikroelementy (molibden, mangan, miedź, bor, jod, kobalt) oraz antocyjany.

Sok z aronii można polecić do szerokiego stosowania w celu wzbogacenia diety w przypadku problemów z układem krwionośnym i odpornościowym.

Antocyjany - podobnie jak witaminy C, E, A - należą do tzw. antyutleniaczy zapobiegających tworzeniu szkodliwych cząsteczek tlenu nazywanymi zmiataczami wolnych rodników.

Owoce aronii oraz soki z nich pomagają również usuwać z organizmu szkodliwe metale ciężkie, takie jak ołów, które gromadzą się w wyniku wpływu zanieczyszczonego środowiska, oraz uodparniają skórę na szkodliwe działanie słonecznych promieni UV.

Dzięki wszystkim swym właściwościom aronia jest wykorzystywana szeroko w profilaktyce wielu chorób, także cywilizacyjnych.

Badania  kliniczne  pokazały,  że  antocyjany  aroniowe obniżają  ciśnienie. Bardzo  interesującym związkiem okazał się kwas chlorogenowy: spowalnia absorpcję glukozy, zmniejsza poziom lipidów we krwi, a  więc zmniejsza ryzyko cukrzycy.

Zawartość: 100% sok tłoczony z owoców aronii pochodzących w upraw bio-certyfikowanych.

Certyfikat: De-OKO-034

Ilość: 0,7 litra.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166