Wczytuję dane...
Wysyłamy w ciągu: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Vivio

Tymianek 50g Vivio

Thymon, czyli tymianek oznacza z greckiego odwagę. W średniowieczu kobiety na znak odwagi, wyszywały swoim mężom na koszuli gałązki tej rośliny.
Tymianek nazywany jest też macierzanką. Pochodzi z krajów śródziemnomorskich, a starożytni Grecy używali go, jako napoju uzdrawiającego.
Uprawa tymianku rozpoczęła się w Europie w XI wieku i zapoczątkował ją zakon benedyktynów. Francuzi wytwarzali wino z tymianku, które było uważane za bardzo dobre lekarstwo na choroby głowy, wątroby, żołądka, śledziony i nerek.

Obecnie tymianek uprawiany jest, jako przyprawa i roślina ozdobna.

Składniki: ziele tymianku

Sposób użycia:

Liść tymianku to wspaniała przyprawa, która wyróżnia się ostrym, ciepłym i lekko pikantnym aromatem i smakiem. Takie nuty dodają wyrazistości każdej potrawie i rozpieszczają podniebienie. Nadaje potrawom wyrazisty smak i aromat.

Świeże i suszone liście tymianku są dodawane do sosów, cielęciny, jagnięciny, wieprzowiny, ryb (usuwa przykry zapach ryb) i zup. Dodaje się je do potraw z grilla i warzywnych oraz do sałatek i marynat. Wykorzystywany jest podczas produkcji win i likierów. Zioło można dodać do past, sałatek i zup oraz sosów. Stanowi aromatyczny dodatek do masła, chleba oraz warzyw.

Zawartość netto: 50g

Producent: Radziowi Sp z o.o. Ul. Piotra Skargi 45 42-200 Częstochowa

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166