Wczytuję dane...
Wysyłamy w ciągu: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: FarmVit

Rumianek koszyczek 50g Farmvit

zioła do parzenia

Składniki: 100% koszyczek rumianku 

Proponowany sposób użycia: łyżkę koszyczka rumianku zalać wrzątkiem i zaparzać pod przykyciem 10-15 minut. Po ostudzeniu wypić. 

Przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Masa netto: 50g

Kraj pochodzenia surowca: Polska

Producent: FarmVit ul. Okulickiego 133D, Szczecin

(koniec opisu produktu)


Rumianek (łac. Chamomilla matricaria) jest popularnym i bardzo cenionym ze względu na swe właściwości surowcem zielarskim. Wedle literatury zielarskiej rumianek może mieć wiele różnych zastosowań. Sustancje obecne w zielu Chamomilla matricaria wykazują działanie przeciwzapalnie na błony śluzowe i skórę, zarówno po podaniu doustnym, jak i zewnętrznie. Działają też przeciwskurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, naczyń krwionośnych, a w małym stopniu dróg moczowych i żółciowych.

Według zaleceń fitoterapii napar z rumianku można stosować doustnie w stanach zapalnych przewodu pokarmowego, (pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy), nadmiernej fermentacji (wzdęcia, bóle brzucha, odbijanie, zgaga, kolka niemowlęca), przy braku łaknienia; również w stanach skurczowych jelit. Zewnętrznie napar z rumianku stosuje się m.in. do płukania jamy ustnej i gardła, do przemywania i okładów na powieki, do kąpieli (także niemowląt). Ponadto do obmywań i okładów na skórę - jako środek przeciwzapalny, przeciwalergiczny, bakteriostatyczny i grzybobójczy. 

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166