Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Natvita

Polecany produkt to sproszkowany sok z młodego jęczmienia Bio - preparat zawiera pełną gamę witamin, składników mineralnych, pierwiastków śladowych oraz aminokwasów.Szczególnie jest ceniony ze względu na obecność chlorofilu.

Na rynku wyróżniamy dwa podstawowe produkty z liści młodego jęczmienia: sproszkowany sok oraz rozdrobnioną trawę jęczmienną. 

Jaka jest różnica między nimi?

  • technologia przetwarzania obu produktów, która decyduje o jego końcowej postaci. Jedyną cechą wspólną obydwu technologii jest ścinanie młodych liści jęczmienia, najczęściej przed osiągnięciem fazy pierwszego kolanka kiedy nie zawierają jeszcze glutenu. Cała reszta toczy się zupełnie inaczej.
  • Sok z liści jęczmienia, ze ściętej uprzednio trawy jęczmiennej wytłacza się sok, który następnie w temperaturze nie przekraczającej 31 °C w czasie nieprzekraczającym 2 minut jest suszony. Obróbka termiczna w niskiej temp. oraz w krótkim czasie odgrywa tu kluczową rolę gdyż dzięki temu nie są tracone wartości odżywcze liści jęczmienia
  • Mielony młody jęczmień -  ścięte młode liście są suszone, a następnie rozdrobnione. Suszenie odbywa się dłużej i jest w wyższej temp.

Plusem soku z jęczmienia jest więc sposób jego obróbki, pozwala on na zachowanie maksymalnej ilości składników zawartych w młodych liściach jęczmienia. Jednak sposób produkcji soku z jęczmienia przewyższa koszty produkcji mielonego młodego jęczmienia, stąd cenea końcowa jest wyższa.

Skład:

100% młodego jęczmienia w postaci sproszkowanego soku. Pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Posiada certyfikat BIO.

Dawkowanie:

3 razy dziennie. 1-2 łyżeczki.Wymieszać z wodą, sokiem lub mlekiem.

Opakowanie zawiera: 100g soku

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166