Wczytuję dane...
Kod producenta: 7007
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Vivanutria

Spirulina bio 500g VivanutriaSuplement diety

Spirulina BIO Vivanutria (suplement diety) składa się w 100% ze sproszkowanej, tabletkowanej, bio-certyfikowanej algi z gatunku Spirulina platensis.


Składniki: 100% bio Spirulina platensis
Zawartość: 2000 tabletek po 250mg/tabl
Zawartość netto: 500g


Sposób użycia: 20 tabletek dziennie (5g) Spirulina może być zażywana na czczo. Obficie popić.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji spiruliny do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych. Nie zaleca się stosowania przez matki karmiące oraz kobiety w ciąży i osoby wrażliwe na składniki produktu.
Przechowywanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Najlepiej spożyć przed końcem: na opakowaniu.
Numer partii: na opakowaniu.
Producent: GeoVitalis, Niemcy
Importer: Vitanalis Magdalena Krzyżowska, Zapolskiej 63B, 43-100 Tychy

* koniec opisu produktu


 

Spirulina platensis - potencjalne korzyści ze spożywania spiruliny


Spirulina składa się aż z około 60 % białka. Jest źródłem pełnowartościowego białka, wspomagając dietę i oczyszczanie organizmu. Jest też źródłem łatwo przyswajalnego żelaza, naturalnego jodu, potasu, selenu, cennych witamin zwłaszcza z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12), makro- i mikro elementów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

  • Zawarte łatwo przyswajalne żelazo,  przyczynia się do prawidłowego powstawania hemoglobiny i erytrocytów.
  • Jod przyczynia się do prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i prawidłowej czynności tarczycy.
  • Spirulina jest jedynym niemięsnym źródłem witaminy B12, która to witamina jest bardzo ważna w diecie wegetariańskiej.
  • Magnez wpływa pozytywnie na przebieg czynności psychicznych poprawiając pamięć i zdolność koncentracji.
  • Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej organizmu oraz do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Witamina B6 może się przyczynić do zmniejszenia zmęczenia.
  • Chlorofil i fitocyjanina mogą ograniczać niszczycielski wpływ wolnych rodników na komórki oraz wspomagają oczyszczanie organizmu.


Istnieje bardzo niewiele znanych człowiekowi substancji naturalnych, które posiadają taka bogatą kombinację i szerokie spektrum składników odżywczych, jak spirulina.

Spirulina ceniona jest na całym świecie przez miliony ludzi dbających o swoje zdrowie: nie znamy żadnego innego ziarna, owocu, rośliny, czy środka spożywczego, który byłby bogatszy w naturalne substancje odżywcze. Alga ta jest produktem całkowicie naturalnym, nie zawierającym żadnych składników toksycznych, ani pestycydów. Bogata w unikalne witaminy i składniki mineralne stanowi znakomite uzupełnienie codziennej diety.

Spirulina nie wykazuje żadnych obciążających organizm efektów ubocznych, np. w postaci podwyższonego poziomu cholesterolu. Spirulina jest źródłem łatwo przyswajalnego żelaza, naturalnego jodu, potasu, selenu, cennych witamin, zwłaszcza z grupy B, makro- i mikroelementów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166