Toniki ze srebrem koloidalnym polecane do zastosowań antyseptycznych

Dotychczas przeprowadzone na całym świecie badania naukowe potwierdzają, że srebro wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i grzybobójcze. Według licznych publikacji koloidy zawierające cząsteczki srebra mogą oddziaływać na blisko 650 szkodliwych patogenów. W tego też powodu srebro koloidalne znalazło szereg zastosowań we współczesnej kosmetyce i medycynie estetycznej. Wielu przykładów jego zastosowań srebra możemy się w przekazach medycyny tradycyjnej. Klienci naszej zielarni najczęściej kupują srebro koloidalne do zastosowań zewnętrznych - w postaci toników do przemywania skóry lub do płukania gardła.

Aktywne filtry:

-

Wraz z rosnącą odpornością patogenów na antybiotyki poszukuje się nowych substancji o działaniu antybakteryjnym. Jedną z takich substancji są nanocząsteczki srebra.

Właściwośći antybakteryjne srebra znane są od wieków. Zaobserwowano, że obecność srebra wpływa na obecność wielu szczepów bakterii, wirusów oraz powstrzymuje działanie grzybów. Z tego powodu w XIX i na początku XX wieku powszechny był zwyczaj spożywania roztworu srebra w celu zwalczania problemów zdrowotnych wywołanych patogenami chorobotwórczymi. Współczene badania wykazały, że nie jest to wskazane i może mieć skutki uboczne dla organizmu. Srebro stosowano również i stosuje się po dziś dzień zewnętrznie: do opatrywania ran, na owrzodzenia, odleżyny i oparzenia oraz do zachowania trwałości wody pitnej. Powszechnie srebro koloidalne nazywane jest naturalnym antybiotykiem i jest wykorzystywane między innymi w medycynie i dermatologii. Bardzo dobrą opinią cieszą się np. opatrunki zawierające cząsteczki srebra.

Cząsteczki srebra otaczają komórkę patogenu i wchodzą z nią w reakcję, blokując możliwość tworzenia nowych struktur w trakcie podziału komórkowego. Prowadzi to bezpośrednio do uszkodzenia ściany komórkowej, a następnie do śmierci komórki. Srebro, ze względu na małe cząsteczki, wnika również do wnętrza komórki i dzięki akumulacji nanocząsteczek zaburza proces wytwarzania energii komórkowej i uszkadza strukturę białek.

Dotychczas przeprowadzone na całym świecie badania naukowe potwierdzają, że srebro wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i grzybobójcze. Według licznych publikacji koloidy mogą oddziaływać na blisko 650 szkodliwych patogenów.

Przy stężeniu 50 ppm możliwe jest wykorzystanie pełnego potencjału antybakteryjnego i grzybobójczego potwierdzonego badaniami naukowymi.

Nanocząsteczki srebra są około 10 razy mniejsze od wirusów i 200 razy mniejsze od bakterii, dzięki czemu mogą efektywnie neutralizować ich szkodliwe działanie. Zastosowanie małych cząsteczek srebra, w odróżnieniu od dużych, pozwala zwiększyć maksymalnie powierzchnię styku, co  w połączeniu z płaską strukturą maksymalizuje skuteczność działania.

Srebro koloidalne ze względu na swoje cenne właściwości znajduje szerokie zastosowanie:
• w kosmetyce jako naturalny antybakteryjny tonik oczyszczający do każdego rodzaju skóry
• wspomaga przy leczeniu trądziku
• regeneruje naskórek w przypadku siniaków, ran, skaleczeń i zadrapań
• pomaga zmniejszać podrażnienia (spowodowane np. goleniem)
• eliminuje zapach potu
• jako wsparcie przy problemach skórnych (egzema, liszajec, łuszczyca)
• do płukania jamy ustnej
• doskonałe jak środek do dezynfekcji