Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Natvita

Stevia -  Jej suszone i sproszkowane  liście mają bardzo wysoką zawartość związków słodzących. W Azji i Ameryce Południowej są stosowane do osładzania napojów leczniczych czy herbaty. Od blisko 20 lat w Japoni ekstrakt z liści stevii jest używany jako bezpieczny, naturalny, niekaloryczny słodzik. Stewiozyd zawarty w liściach stevii jest ok. 30-300x słodszy od białego cukru. Jest to najbardziej naturalny, nieprzetworzony słodzik.

Stosowanie:

Świeże liście mogą być dodawane do sałatek. Suszone sproszkowane liście są dodawane do filiżanki herbaty lub kawy. Z powodzeniem można stosować stewię do przetworów owocowych, soków czy do owoców.

Stewia zachowuje się zupełnie inaczej niż cukier przy pieczeniu ciast. Nie zmienia się w karmel, nie doda kruchości ciastkom, nie będzie pożywką dla drożdży. Dlatego niektórzy wolą stosować np. ksylitol (cukier brzozowy). Są specjalne przepisy na ciasta ze stewią, które uwzględniają jej właściwości.

Mieszanie z solą lub kwasami organicznymi takimi jak kwas cytrynowy, octowy, mlekowy, jabłkowy i winowy, wzmacnia słodkość i redukuje ziołowy posmak stewii.

Opakowanie zawiera: 100g liści stevi.

Kraj pochodzenia: Paragwaj

Producent: Nat Sp. z o.o. ul. Wrocławska 33d, 55-095 Mirków


Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166