Wczytuję dane...
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Dary Natury

Chmiel szyszki ekologiczne 

Jak podaje literatura zielarska szyszki chmielu zawierają olejek eteryczny, kwasy goryczkowe, garbniki oraz wiele cennych flawonoidów. Szyszki chmielu mają działanie uspokajające, nasenne i łagodnie moczopędne.

Sposób użycia: Jedną łyżeczkę zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut. Pić 1-2 razy dziennie.
Składniki: Szyszki chmielu * 100%

*produkt rolnictwa ekologicznego

Opakowanie: 25g
Produkt bio-certyfikowany: PL-EKO-01

Do produkcji zostały użyte rośliny zebrane ręcznie ze stanu naturalnego w specjalnej certyfikowanej strefie czystej ekologicznie lub zostały wyprodukowane w gospodarstwach ekologicznych.

Producent: Dary Natury Mirosław Angielczyk, Koryciny 73, 17-315 Grodzisk

--- koniec opisu produktu ---Chmiel jest byliną z rodziny konopiowatych. W Polsce rośnie dziko w wilgotnych zaroślach. Surowcem zielarskim są szyszki chmielu czyli ich owocostany zawierają one gruczoły chmielowe czyli lupulinę .
Wyciągi  szyszek chmielu stosuje się jako środek  uspokajający w stanach zmęczenia i wyczerpania nerwowego, drażliwości, bezsenności, w trudnościach z zasypianiem.
Zewnętrznie wyciągi z szyszek chmielowych stosuje się w zapaleniu korzonków nerwowych, bólach reumatycznych, stanach zapalnych skóry.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166