Biopol Jadwiga Kalinowska-Kowalik BioPlus Canada

Firma BIOPOL Jadwiga Kalinowska-Kowalik - producent oryginalnych preparatów z kudzu

Firma Pani Jadwigi Kalinowskiej-Kowalik działa we Wrocławiu od roku 2001 od czasu rejestracji kanadyjskiego produktu Kudzu Root przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Najpopularniejszym produktem firmy jest Kudzu Root ekstrakt, 90 kapsułek, który zdobył uznanie na rynku aptek i sklepów zielarskich. Preparat Ekstrakt z Kudzu Root zdobył jednak przede wszystkim uznanie szerokiej rzeszy Klientów, którzy dostrzegli zalety stosowania tego produktu. Preprat Kudzu root, zawierający ekstrakt z korzenia kudzu, w 2003 roku został wyróżniony Ziołowym Oskarem. Nagroda została wręczona Pani Jadwidze Kalinowskiej-Kowalik podczas obchodów Dnia Polskiej Farmacji w Warszawie.  Był to wyraz uznania za wysiłek włożony w popularyzowanie metody zwalczania nałogów i walki z alkoholizmem przy zastosowaniu ekstraktu z korzenia kudzu, który jest obecny w preparacie Kudzu Root Extract.

Izoflawony zawarte w korzeniu kudzu wpływają na funkcję trawienia i na fizjologię stresu, są pomocne w łagodzeniu chęci nadmiernego sięgania po napoje spirytusowe i papierosy. Stąd ich duży potencjał w zastosowaniach przy walce z nałogami. Wyciągi z korzenia kudzu wspomagają też trawienie oraz oczyszczenie organizmu, mają odczyn zasadowy. Produkty z zawartością ekstraktów z kudzu przeznaczone są raczej dla osób dorosłych.