Wczytuję dane...
Kod producenta: 733739046505
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Now Foods

Wyciąg z korzenia Devil's claw - czarci pazur - 83 mg Now foods

suplement diety


Sposób użycia:
1 kapsułka dziennie, popijając szklanką wody. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie opakowania. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparat
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zrównoważony sposób żywienia i prowadzić zdrowy tryb życia.

 

Zalecana porcja dzienna: 1 kapsułka zawiera: 
Wyciąg z korzenia Devil’s claw  
(Harpagophytum procumbens, Harpagophytum zeyheri)(hakorośl rozesłana) (6:1) 83 mg


Składniki: skrobia ryżowa, składnik kapsułki: substancja glazurująca (celuloza); wyciąg z korzenia Devil’s Claw (Czarci pazur, hakorośl rozesłana) (Harpagophytum procumbens, Harpagophytum zeyheri) (6:1).

Sposób przechowywania: Przechowywać w suchym i nienasłonecznionym miejscu, w temperaturze do 25°C. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Możliwa zmiana barwy kapsułki jest procesem naturalnym i nie wpływa na jakość produktu. Nie spożywać saszetki z pochłaniaczem tlenu, trzymać ją w opakowaniu.

Odpowiedni dla wegan. Nie zawiera GMO.

Zawartość: 100 kapsułek po 600mg NAC - odpowiednie dla wegetarian

Masa netto: 64,6g

Producent:  Now Foods, USA.
Podmiot odpowiedzialny: SAVIT SP. Z O.O. UL. BORKOWSKA 5B 30-438 KRAKÓW

*** koniec opisu produktu ***


O hakorośli słów kilka

Roślina pochodzi z Afryki Czarci pazur (hakorośl)  rośnie w jej południowych rejonach. Nazwę swoją diabelski pazur otrzymał od haków, które zakrywają jego owoce. Tradycyjnie bywa stosowany przez afrykańskie plemiona. Obecnie również przez Europejczyków i mieszkańców Ameryki Północnej zazwyczaj jako składnik główny lub dodatkowy suplementów diety. Czarci pazur obfituje w naturalnie występujące składniki biologicznie aktywne,j ak harpagozyd, fitosterole,fenolokwasy I flawonoidy (kemferol). Pewne badania sugerują,że składniki te mogą wspomagać stawy poprzez swoje właściwości wspierania odpowiedzi na typowe codzienne obciążenie stawów. Wyciągi z diabelskiego pazura mogą być stosowane u osób z problemami kostno-stawowymi oraz przy dolegliwościach dróg moczowych, błon śluzowych i przewodu pokarmowego np. żołądka.
Hakorośl występuje powszechnia m.in na pustynii Kalahari w Afryce południowo-zachodniej. Na tym krańowo suchym obszarze, praktycznie pozbawionym roślinności, diabelski szpon musiał wykształcić specjalny system korzeniowy do przechowywania wilgoci. Wrastając na głębokość 120 cm, rozgałęzia się w wiązkę korzeni bulwiastych przypominających ziemniaki. Ze stu kilogramów tych korzeni uzyskuje się sześć kilogramów surowca zawierającego substancję czynną.

Nazwę swą zawdzięcza wyglądowi ciernistych strąków, wykształcających się z jaskrawo-czerwonych kwiatów. Te strąki jak diabelskie szpony - są tak mocne, że trzeba używać szczypiec, by uwolnić od nich kopyta zwierząt. Każdy korzeń wykopuje się oddzielnie, kroi na plasterki, suszy oraz uciera. Uzyskuje się lepką, trudną w obróbce substancję. Wiedzę o tym niezwykłym zielu afrykańskim zdobyli osadnicy europejscy na początku XX wieku. Jeden z nich przesłał próbki suszonego diabelskiego szponu dr. Bernhardowi Zornowi, kierownikowi Instytutu Fizjologii i Chemii na Uniwersytecie im. Friedricha Schillera w Jenie w Niemczech. Oczywiście, najpierw przeprowadzano eksperymenty na szczurach. Wywołano u nich z pomocą formaldehydów dnę moczanową, a gdy po 12-14 dniach zapalenie się rozwinęło, zaczęto podawać korzeń w postaci naparu, doustnie i w zastrzykach. Przeprowadzono trzy serie prób. Po pięciu tygodniach kuracji diabelskim szponem zaobserwowano znaczące ustąpienie obrzęku i przywrócenie normalnych ruchów łap, natomiast w grupie kontrolnej samoistne ustępowanie dny było niewielkie.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166