Początki Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona i jego historia sięgają 1997 roku. Produkty szybko zdobyły uznanie konsumentów ceniących innowacyjność, wysoką jakość i skuteczność kosmetyków naturalnych. Obecna oferta Laboratorium obejmuje ponad 450 kosmetyków do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów; w ostatnich latach firma poszerzyła rynki zbytu o kosmetyki profesjonalne przeznaczone do gabinetów kosmetycznych. Misja Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona to wytwarzanie wysokiej jakości wyrobów kosmetycznych spełniających wymagania użytkowe i estetyczne przy zastosowaniu technologii bezpiecznych dla środowiska.

Podstawą wszystkich produktów Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona są: naturalne składniki aktywne, standaryzowane ekstrakty o wysokim stopniu czystości ekologicznej – w optymalnych stężeniach dla zapewnienia skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Potwierdzeniem skuteczności podejmowanych działań są liczne nagrody i wyróżnienia jakie Laboratorium Kosmetyków Farmona otrzymało m.in. wielokrotnie przyznawany tytuł Solidna Firma, Gazela Biznesu, Znak Jakości Q, QI Quality International, Krakowski Dukat, Produkt Roku, Przedsiębiorstwo Fair Play, Medal Europejski, Firma Dobrze Widziana i wiele innych tak dla właścicielki,  jak i kosmetyków i usług.

W 2012 roku otrzymało prestiżowe wyróżnienie- Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP za Ład Korporacyjny i Społeczną Odpowiedzialność Biznesu.

Najbardziej znane serie kosmetyków firmy Farmona:

  • seria do włosów Radical - najczęściej wybierane z tej serii są kosmetyki z wyciągiem ze skrzypu polnego - kompleksowa kuracja wyraźnie wzmacniająca włosy i zapobiegająca wypadaniu.
  • seria do włosów Jantar - wspólnym składnikiem w tej serii jest  wyciąg z bursztynu, który pielęgnuje, wzmacnia strukturę włosów, wyraźnie poprawiając ich kondycję
  • Herbal Care pielęgnacja ciała - Kosmetyki z tej serii nie zawierają: parabenów, oleju parafinowego, barwników, BHA, BBHT, alkoholu
  • Nivelazione dłonie - Kremy do rąk, które  zostały stworzone z myślą o skutecznej pielęgnacji i codziennej ochronie skóry, która narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, podrażnienie czy przesuszenie
  • Nivelazione stopy - kremy do pielęgnacji popękanych, zniszczonych i przesuszonych stóp, w profilaktyce przeciwgrzybicznej, w pielęgnacji stóp o nadmiernej potliwości.