Wczytuję dane...
Wysyłamy w ciągu: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 10.98 PLN
Producent: Kropla Omega

Olej lniany tłoczony na zimno nieoczyszczony do diety dr.Budwig - 500ml - Kropla Omega

Kropla omega to producent olejów roślinnych tłoczonych metodą na zimno.Temperatura tłoczenia olejów nie przekracza 36˚C. Produkty nie podlegają procesom oczyszczania i rafinacji. Dlatego ich skład i parametry biochemiczne są dokładnie takie same jak w nasionach.

Nieoczyszczony olej lniany tłoczony metodą na zimno, pochodzi z najwyższej jakości nasion polskiego lnu. Olej ten charakteryzuje się  niską zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych 8,4 – 9,9 % i bardzo dużą zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych 90 – 91,5 %, w tym:

60,7 - 61,2 % omega 3 - ALA alfa linolenowy,

12,8 - 15,7 % omega 6 - LA linolowy,

15,1 - 15,8 % omega 9.

Aby przywrócić równowagę w organizmie i poprawić stan zdrowia trzeba spożywać produkty bogate w NNKT z rodziny omega 3 i omega 6. Najważniejszymi z nich są kwasy: ALA – alfa linolenowy C 18:3n3 (omega 3) i LA – linolowy C 18:2n6 (omega 6). Organizm ludzki nie umie sam ich wytworzyć i dlatego musi je otrzymywać z zewnątrz z codziennym pożywieniem. Każda ludzka komórka okryta jest podwójną błoną, która składa się z białka i tłuszczów (kwasów tłuszczowych). Przez tę błonę wnikają do środka pożywienie, tlen i woda, a w drugą stronę wychodzą produkty przemiany materii. Kwasy tłuszczowe ALA i LA zużywają się w komórce i muszą być często wymieniane na nowe. Gdy komórce brakuje dobrych składników (ALA i LA), wtedy buduje swą błonę z gorszych, często uszkodzonych tłuszczów. Powoduje to kłopoty z dotlenieniem komórki i jest początkiem wielu chorób.

Wysoką jakość olejów firmy kropla omega pod względem biochemicznym potwierdziy badnia w akredytowanym laboratorium w Legionowie.

Butleka:0,5 l

Data ważności: 2 miesiące od daty produkcji. W ofercie zawsze świeże oleje.

Chcesz zapytać o produkt? Zadzwoń!

tel. 513-088-166