Wysyłamy w ciągu: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
Producent: Sankt Bernard


MOŻLIWY RABAT ILOŚCIOWY -> WIĘCEJ = TANIEJ!!!
SPRAWDŹ W KOSZYKU!!!


Sok z owoców granatów BIO

Składniki:

Sok z owoców granatowca (Punica granatum). Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Sposób użycia:

25 ml 2 razy dziennie, minimum pół godziny przed posiłkiem. Przed użyciem każdorazowo wstrząsnąć.


Granatowiec (Punica granatum) jest drzewem osiągającym 6 m wysokości, jego owoc - granatma wielkość jabłka, pod sztywną skórą zawiera do 800 kapsułek z sokiem i nasionami osadzonych w białym albedo.

Granatowiec jest od niepamiętnych czasów drzewem rodzimym na obszarze od Kaukazu do Himalajów, zaś granat jest jednym z siedmiu owoców biblijnych starego testamentu. Według tradycji żydowskiej granat ozdabiał szaty najwyższego kapłana. Starożytni Persowie wierzyli, że nasiona granatu czyniły ich wojowników niezwyciężonymi.
W Chinach granat symbolizował długowieczność. W starożytnej Grecji łączono go z płodnością i obfitością. W Babilonie był uważany za czynnik wskrzeszenia. Później granat pojawiał się jako symbol władzy królewskiej, element sztuki, mitologii, tekstów religijnych i literatury.

Medycyna historycznie przypisywała owocowi granatu legendarną moc i szczególne własności terapeutyczne. Wyniki ostatnio prowadzonych badań poczynają przynosić tego wytłumaczenie.

Testy wykazały, że sok z granatów zmniejsza efekty obciążenia komórek naczyń krwionośnych człowieka poprzez pobudzanie wytwarzania tlenku azotu, który wspiera udrażnianie tętnic i ułatwia przepływ krwi.
Naukowcy uważają, że przyczyną jest bardzo wysoka zwartość przeciwutleniaczy, wyższa niż w soku z żurawin, z jagód a nawet w czerwonym winie. (Nigris, F. proceedings of the National Academy of Science, 21 marca 2005, t. 102, str. 4896-4901).

Sok z granatów zawiera dużą ilość różnorodnych skoncentrowanych flawonoidów, polifenoli w tym tanin i antocyjanin.

Istnieje prawdopodobieństwo, że pacjenci wysokiego ryzyka mogą uniknąć operacji bypass pijąc po prostu sok z granatów, uważa dr Michael Aviram z Wydziału Medycyny Izraelskiego Instytutu Technologii "Technion" w Hajfie.

Roger Corder z londyńskiego William Harvey Research Institute twierdzi, że pod względem efektu terapeutycznego, wypicie jednej szklanki soku z granatów jest równoważne wypiciu dwóch szklanek wina, dziesięciu szklanek zielonej herbaty lub sześciu szklanek kakao, z których to produktów wszystkie zawierają flawonoidy.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...